GRAFİK TASARIM
Neden Camera Ready Artwork'e ihtiyacım var?

Daha önce de belirtildiği gibi, birçok modern yazıcı işleri dijital bir dosyadan yazdırabilir, bu nedenle logonuzun elektronik bir sürümünü göndermek genellikle ihtiyacınız olan tek şeydir. Fotoğraf makinesine hazır resimler yalnızca kırtasiyenizi spot (Pantone) renklerde yazdırmayı planlıyorsanız ve matbaanız eski teknolojiyi kullanıyorsa gereklidir.

Bitmap / raster dosyası nedir?

Bitmap veya raster dosyaları en çok Web'de kullanılır ve masaüstü yayıncılık uygulamalarından kelime işlem uygulamalarına ve sayfa veya Web düzeni programlarına kadar her tür programda kullanılabilir. Bitmap / raster dosyaları sabit sayıda bitten (veya pikselden) oluşur ve belirli bir boyutta belirli bir çözünürlüğe sahiptir. Görüntü yeniden boyutlandırılırsa/büyütülürse görüntüde bozulma görülebilir. Bu nedenle, bit eşlem dosyaları genellikle daha düşük çözünürlüklü yazdırma kullanımlarında veya Web'de kullanılır. Yaygın bitmap dosya formatları GIF, JPEG, TIFF ve bmp'dir.

Pantone renkleri nelerdir?

Pantone / Pantone Eşleştirme Sistemi veya PMS renkleri bir renk eşleştirme sistemidir. Bir 'Pantone' rengi, temel renklerin karışımının belirli bir formüle dayandığı renktir. Bu nedenle, 1000'den fazla Pantone renginden birinin spesifikasyonu, birden fazla yazıcı / tedarikçinin renk tutarlılığına yol açacaktır. Müşteriler normalde Pantone renklerini her birine tahsis edilen numaraya göre belirler (ör. PMS 032 Kırmızısı).

Logolarım da Pantone renkleri veya CMYK kullanacak mı?

Genellikle çeşitli renk seçeneklerinde logolar oluşturuyoruz, CMYK normalde kullandığımız renk paletidir.

CMYK renk modeli (işlem rengi, dört renk), renkli baskıda kullanılan ve aynı zamanda baskı işleminin kendisini tanımlamak için kullanılan eksiltici bir renk modelidir. CMYK, renkli baskıların çoğunda kullanılan dört mürekkebi ifade eder: camgöbeği, macenta, sarı ve anahtar (Siyah).

Logonuz belirli bir renk kullanıyorsa (örneğin: Kok Pantone Kırmızısı 185 c), o zaman bir nokta (Pantone) rengi kullanabiliriz.

CMYK olarak yazdırırken, yazıcı her rengi oluşturmak için 4 mürekkep kullandı. Spot renkli bir logonuz varsa, yazıcının yazdırma işinin sonuna renk eklemesi gerektiğinden ekstra ücret ekler.

Vektör dosyalarını nasıl kullanabilirim?

Ölçeklenebilir vektör logo dosyaları Adobe Illustrator gibi bir yazılım programı kullanılarak sizin tarafınızdan açılabilir, değiştirilebilir ve düzenlenebilir.

PDF dosyalarını nasıl kullanabilirim?

Çoğu kişi PDF açması gerektiğinde doğrudan Adobe Acrobat Reader'a yönelir. Adobe PDF standardını oluşturdu ve programı kesinlikle en popüler ücretsiz PDF okuyucu. Kullanımı tamamen iyi.

Hem Chrome hem de Firefox gibi çoğu web tarayıcısı PDF'leri kendileri açabilir. Bunu yapmak için bir eklentiye veya uzantıya ihtiyacınız olabilir veya olmayabilir, ancak çevrimiçi bir PDF bağlantısını tıkladığınızda bir eklentinin otomatik olarak açılması oldukça kullanışlıdır.

Bitmap dosyalarını nasıl kullanabilirim?

Bitmap dosyaları hemen hemen tüm yaygın yazılım uygulamalarında kullanılabilir ve Adobe Photoshop, Corel PHOTO-PAİNT veya JASC Paint Shop Pro gibi uygulamalar kullanılarak düzenlenebilir.

Resmimi düzenleyebilir miyim?

Resminiz vektör biçiminde oluşturulacak, böylece Adobe Illustrator gibi herhangi bir vektör düzenleme uygulamasını kullanarak dosyalarınızı açabilir, değiştirebilir ve düzenleyebilirsiniz.

Yazdırdığımda renk neden farklı görünüyor?

Monitörünüzün, telefonunuzun veya tabletinizin ekranda renkleri nasıl görüntülediği, yazıcınızın nasıl yazdırdığı ve bir yazıcının basının nasıl yazdırdığı arasında fark vardır. Basılı kırtasiye malzemeleriniz için logolarınızın RGB renklerini Pantone renkleriyle eşleştiriyoruz. Pantone renkleri ekranda farklı görünebilir, çünkü yazdırıldığında görüneceği şekilde Pantone grafiğinde eşleştiririz. Ayrıca logonuzun RGB renklerinde bir sürümü de size sağlanacaktır. Bir CMYK baskısından çıkan son rengin nasıl doğru görüneceğini simüle etmek için ekranınızı yazıcıyla kalibre etmeniz gerekecektir.

Kartvizitlerimi, antetli kağıtlarımı ve zarflarımı yeni logo tasarımımla birlikte tasarlayabilir misiniz?

Evet, tam logo markanızı ve eksiksiz kırtasiye paketinizi tasarlayabiliriz. Lütfen Proje Ön Bilgi Formumu doldurunuz.

Projeme nasıl başlıyorsunuz?

Çok geniş bir genelleme olarak, tasarım sürecimiz aşağıdaki adımları takip ediyor:

  1. Proje Ön Bilgi Formunu doldurarak proje detaylarınızı bize iletirsiniz.
  2. Gereksinimlerinizi açıklığa kavuşturmak veya projeniz için size temel bir fiyat teklifi sunmak için sizinle iletişime geçeriz.
  3. Temel fiyat teklifini kabul ettikten sonra sizinle, şirketiniz / ürününüz / hizmetiniz ve tasarım zevkleriniz ve gereksinimleriniz hakkında daha kapsamlı yaratıcı araştırmalar yapmak için sizinle iletişime geçeriz.
  4. Projeniz programımızda rezerve edilir, daha sonra yaratıcı girdilerinizle donanır, size bazı genel tasarımlar sunarız (Tasarım süresi birkaç saatten birkaç haftaya kadar sürebilir).
  5. Tasarım konseptlerinin ilk turu hakkında yorum isteriz.
  6. Yorumlarınız ve değişiklikleriniz daha rafine bir tasarıma entegre edildiğinden, bir dizi tasarım / geri bildirim / yeniden tasarım / geri bildirim döngüsü vardır.
  7. Son bir tasarımı onayladıktan sonra, son dosyaları teslimat için hazırlayacağız. Bu 1-48 saat arasında sürer.
  8. Final dosyalar proje faturası ile birlikte size teslim edilir.
  9. Yedi gün içinde ödeme yaparsınız.

Zaman dilimleri genelleştirilir ve programınıza uyacak şekilde ayarlanabilir.

Ön Proje Özet Formunuzu / İletişim formunuzu doldurduğumda ne olur?

Proje Ön Bilgilendirme Formu doldurulduktan sonra bilgiler tarafımıza gönderilir.
48 Saat veya daha kısa sürede, gereksinimlerinizi açıklığa kavuşturmak veya tasarım projeniz için size temel bir teklif göndermek için sizinle iletişime geçeriz.
Soru sormaktan, noktaları açıklığa kavuşturmaktan veya ek taleplerde bulunmaktan çekinmeyin!
Teklifi kabul ederseniz, bize haber vereceksiniz ve tasarım projenize başlayacağız.

İlk tasarımlarımı görmem ne kadar sürer?

Proje türüne veya tasarım gereksinimlerine bağlı olarak, tasarım sürecinin başlamasından 48 saat ila birkaç hafta sonra ilk tasarım konseptlerini görebilirsiniz.

Tasarımlarımı nasıl göreceğim?

Size temel tasarım konseptlerini ekli bağlantılı dosyalar (JPG veya PDF) olarak e-posta yoluyla göndereceğiz.

Size ajansımın ürettiği bir broşürden/vb.'den bazı numuneler vermek istiyorum - hangi yazılımları/formatları işleyebilirsiniz?

Herhangi bir kaynak malzemeye açığız. Windows veya Apple OS formatındaki dosyaları tüm popüler yazılım formatlarında kabul edebiliriz. Belirli dosya gereksinimlerini açıklığa kavuşturmak için lütfen bizimle iletişime geçin.

Final dosyalarımı nasıl teslim ediyorsunuz?

Tasarımınız bittiğinde, final dosyanızı şu şekilde teslim ediyoruz.:
- boyutuna bağlı olarak ek olarak e-posta yoluyla.
- Dropbox, Wetransfer veya Google Drive 'a yükleyip ve indirmek için size bir bağlantı göndererek
- Nadir durumlarda, dosyaları bir CD'ye veya USB'ye kaydedip ve normal posta veya kurye ile teslim etmek

Tasarımlarımı dosyada tutuyor musunuz?

Projenizi takip eden altı ay boyunca, dosyalarınızı kaybetmeniz, zarar vermeniz veya çaldırmanız durumunda tasarımınızı aktif bir arşivde tutuyoruz. Bu süreden sonra dosyalarınızı arşivliyoruz ve bu noktada yapılacak herhangi bir geri alma işlemi nominal bir maliyet içerebilir.

Dropbox gibi bulut tabanlı depolama almanızı öneririz.

Bir Dropbox Basic hesabı ücretsizdir ve 1 TB (1.000 GB) alan içerir. Dropbox'a bilgisayarınızdan ve mobil cihazınızdan erişmek için ücretsiz uygulamalar indirebilirsiniz.

Tasarım sürecinde sizinle nasıl iletişim kurabilirim?

Tasarım sürecine başladığımda bizimle E-posta yoluyla iletişim kurabilirsiniz.

Projeler, farklı müşteriler için gün işaretlemek üzere yuvalara ayrılmıştır; İşler her günün başında ve sonunda rezerve edilir.

Bu şekilde çalışarak, dikkat dağıtmadan yaratıcı sürecimizden en iyi şekilde yararlanıyoruz.

Toplantı yapmak veya telefon görüşmesi gerekirse, saat başı .... dolardan ücrete tabidir. (Bu, toplantı yerine sürüş süresini içerir).

Daha fazla bilgi için Fiyat Kılavuzumuza bakın.

Grafik tasarım nedir?

Genel anlamda, grafik tasarım, metin ve grafikleri birleştirme ve logoların, grafiklerin, broşürlerin, bültenlerin, posterlerin, işaretlerin ve diğer görsel iletişim türlerinin tasarımında etkili bir mesaj iletme süreci ve sanatıdır. Günümüzün grafik tasarımcıları, hedeflerine ulaşmak için genellikle masaüstü yayıncılık yazılımlarını ve tekniklerini kullanırlar.

Grafik Tasarımcı gerçekte ne yapar?

Tasarımcı, fikrinizin, ürününüzün ve çözümünüzün dünyaya iletişimcisidir.

Bir tasarımcı, görsel iletişimci ve problem çözücü olarak edindiği eğitim veya deneyimle içeriğinizi renk, tipografi, çizgi, alan, şekil ve denge unsurlarıyla birleştirerek işletmeniz veya kuruluşunuz için bitmiş bir iletişim parçası oluşturur. Özel iletişim sorununuzu çözmek için farklı seçenekleri araştırmak veya yön tasarlamak için sizinle birlikte çalışacağız.

Bir tasarımcı, bitmiş parçanızın 'mekanik gereksinimlerini' de hazırlayacaktır.

Nihai bitmiş ürünün (basılı el ilanı veya web sitesi gibi) sorunsuz çıktısını sağlamak için bir yazıcının, derginin, Web sunucusunun, televizyon stüdyosunun veya başka herhangi bir çıktı ortamının özelliklerine göre hazırlayın.

Neden bir grafik tasarımcıya ihtiyacım var?

Amacınız, tebrik kartları, el ilanları veya masaüstü yayıncılık yazılımını kullanarak el sanatları projeleri gibi kişisel kullanım için masaüstü yazıcınızdan malzeme oluşturmak ve yazdırmaksa, bir grafik tasarımcıya ihtiyacınız olmayacaktır.

Bir grafik tasarımcının sürecinize getireceği şey, grafik tasarım ve grafik tasarımın unsurları ve ilkeleri ile masaüstü yayıncılık ve görüntü programlarını kullanmak için gereken yazılım becerileri hakkında derinlemesine bir bilgidir. Bir grafik tasarımcı, bitmiş iletişim parçanızın sorunsuz çıktısını sağlayarak, yazıcılar veya çevrimiçi Web barındırma sağlayıcıları olsun, başkaları tarafından kullanılmak üzere dosya hazırlamada da bilgili olacaktır.

Tasarım çalışmamı yapmak için neden başka bir firma yerine Lobmedya Tasarımlarını seçmeliyim?

Bir grafik tasarım sağlayıcısı seçerken birçok seçeneğiniz olduğunun farkındayız ve çözümlerimizi size sunma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederiz.

Neden rekabette bizi seçmelisin?

Deneyim: On Beş yılı aşkın tasarım tecrübesiyle, tasarım projenize geniş bir deneyim ve bilgi tabanı getiriyoruz. Tasarım işi konusunda tutkulu, yenilikçi, kişi ve işletmelerin başarılı olmalarına ve rekabet avantajı kazanmalarına yardımcı oluyoruz.

Esneklik: Portföyümüzü inceleyin ve yıllar içinde tamamladığımız işlerin genişliğini göreceksiniz. İhtiyacınız olan hemen hemen her türlü proje veya tasarımı oluşturma deneyimde ekibimiz var. Belirli bir tasarım alanında deneyimimiz olmadığını varsayalım. Bu durumda, uzmanlıklarını projenize ödünç verebilecek, hayal edebileceğiniz herhangi bir öğenin sorunsuz bir şekilde üretilmesini sağlayabilecek bir tasarım ortakları ağıyla çalışıyoruz.

Yaratıcılık: Yaratıcılık çok öznel bir konudur. Portföyümüzü inceleyin ve geçmiş müşterilerin tasarım sorunlarını nasıl çözdüğümüzü göreceksiniz. İletişim zorluklarınıza yönelik potansiyel tasarım çözümlerini tartışmak için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Risksiz: Tasarım gereksiniminizi açıklığa kavuşturmak için birisiyle konuşmak asla zarar vermez. Tasarım projenizi bugün göndermek için Ön Proje Özet Formu'nu kullanın.

Rekabetçi Fiyatlandırma: Büyük tasarım firmalarından önemli ölçüde daha ekonomik bir fiyata sahip normal bir tasarım mağazasıyız ve bu da tasarrufları size aktarmamızı sağlıyor.

Logo / Logotype nedir?

Logo, bir bireyi, işletmeyi, şirketi, kuruluşu, ekibi veya okulu tanımlamak için kullanılan tek bir tasarım oluşturan karakterlerin, resimlerin ve / veya grafiklerin birleşimidir. Logo genellikle şirket markası olarak veya şirket adı yerine kullanılan görsel bir görüntüdür. Yalnızca stilize metinsel öğelerden oluştuğunda, bu tür sembollere logotype'ler denir.

Websitemi de oluşturabilir misiniz?

Evet, Lobmedya, logonuzu ve markanızı oluşturabilen ve bu markayı Web sitelerinden iş teminatınıza kadar her şeyde kullanabilen tam hizmetli bir serbest tasarım firmasıdır.

Logom diğer projelere (Web, baskı vb.) Entegre edilebilir mi?

Bitmiş logo tasarımınızın birçok farklı dosyasını, web sitelerine baskı projelerinde kullanabileceğiniz çeşitli boyutlarda ve dosya biçimlerinde alacaksınız. Farklı türde bir dosya formatını tercih ederseniz veya gerekiyorsa, bize bildirin, memnuniyetle karşılarız.

Ne kadar ücret alıyorsunuz?

Bir projeye başlamadan önce finansal taahhütlerini bilmek her müşterinin gerçek bir endişesidir. Keşke bunun basit bir cevabı olsaydı; Ancak, her proje için gereksinim değiştiği için tasarım hizmetleri o kadar kolay ölçülebilir değildir.

Saat başı ücret aldığımızı unutmayın. Daha fazla bilgi için Fiyat Kılavuzumuza bakabilirsiniz.

Paket anlaşmaların da neler olacak?

İnternette genellikle ‘paket fırsatlar' sunan iki farklı logo tasarım şirketi türü vardır:
Biri önceden yapılmış logolar satıyor. Bir iş alanıyla ilgili bir grup logo tasarlarlar. Tipik olarak bu logolar doğada ikoniktir veya standart bir yazı tipi yüzü kullanır. Logoyu / simgeyi seçersiniz; Yazı tipini işletme adınızla eşleşecek şekilde değiştirirler. Bunlar genellikle bulacağınız en ucuz fırsatlardır. Ucuz anlaşmalarla birlikte, yeni logonuzun birçok farklı müşteriye satılmış olması da dahil olmak üzere bazı dezavantajlar ortaya çıkıyor, bu nedenle bu logoyu kullanan tek şirket siz olmayabilirsiniz, bu nedenle logoyu kaydetmek sorunlu olabilir.

İkinci şirket türü 'özel iş' yapar. Bu logolar sıfırdan tasarlanmıştır ve şirketinize uyacak şekilde tasarlanmıştır. Biz bu gruba aidiz. Bu özel logo tasarım şirketlerinden bazıları, logo tasarımlarını farklı paketler sunan paketler halinde önceden paketlemektedir.:

- Başlangıç kavramları / varyasyonları
- Zamana yönelik
- Revizyon veya değişiklik sayısı
- Final dosya formatlarının sayısı ve çeşitliliği
- Logonuz üzerinde çalışan tasarımcı sayısı

Lobmedya, önceden paketlenmiş bir tasarım anlaşması değil, özellikle ihtiyaçlarınıza göre özel tasarımlar sunmayı tercih eder.

Farklı olasılıkları keşfetmek için size en geniş çeşitlilikteki örnekleri / kavramları / varyasyonları sunmamız gerektiğini hissediyoruz. Birçok paket anlaşması, alacağınız kavram sayısını sınırlar.

Teslim süresinin programınıza uyması gerektiğini düşünüyoruz. Birçok şirket 24 saat içinde komple logo projeleri sunuyor ve nihai ürünün bu kadar aceleci bir programla ne kadar etkili olacağını sorguluyoruz. Programınız dahilinde yeterli bilgi toplanması, pazar araştırması, tasarım kavramları ve revizyonlar için zaman tanıyoruz.

Gelecekte sahip olabileceğiniz herhangi bir kullanım için çeşitli biçimlerde (gif, jpg, vb.), çeşitli renk varyasyonlarında ve boyutlarda nihai dosyalardan oluşan eksiksiz bir kitaplık sağlayacağımıza inanıyoruz. Bazı şirketler, aldığınız nihai dosyaların sayısını ve türlerini size sınırlı olarak teslim ederler.

Bazı şirketlerin tasarımlarınız üzerinde çalışacak sınırlı sayıda tasarımcısı vardır. Özel gereksinimlerinize bağlı olarak projenizde çalışacak uygun sayıda tasarımcı atayacağız. Çalışmalarımız özgün olup, hazır logo tasarımları kullanmıyoruz veya satmıyoruz.

Bu nedenle, söz konusu olduğunda, kesinlikle bir logo tasarım firmasından bir paket anlaşması seçebilirsiniz, ancak yukarıdaki çeşitli faktörleri karşılaştırdığınızdan ve hangi paketin tasarım paranız için en fazla patlamayı sunduğunu gördüğünüzden emin olun.

Hangi Logo Türleri vardır?

Logotype logoları: Logotype'ler en yaygın kullanılan logodur ve genellikle metin ve yazı karakterinden oluşur. Metin veya şirket adı genellikle yazılır ve benzersiz bir tipografik işleme tabi tutulur (Google, eBay, Netflix).

Marka Sembolleri / İkonik Semboller : Şirketi temsil eden güçlü ancak basit bir grafik sembolüdür. Bu gerçekçi veya daha soyut olabilir (Nike swoosh, Mc Donalds, Apple Computer).

Logo Amblemler: Bir kelime işareti ile birlikte ikonik bir sembolün birleşimi. Bu, şirket adını iletmenin ve şirket için bir sembol görevi görecek bir öğeyi tanıtmanın esnek bir yoludur. Öğeler ayrı ayrı veya birlikte kullanılabilir.

İllüstrasyon kullanıyor musunuz?

Oluşturulan logonun türüne bağlı olarak, bir illüstrasyon öğesi kullanabiliriz. Bunlar basit simgelerden daha karmaşık renkli resimlere kadar değişebilir. Bir logoda ne kadar çok renk kullanılırsa, yazdırmanın o kadar pahalı olabileceğini unutmayın! (kartvizitlerde, antetli kağıtlarda vb.).

Logom için nasıl ödeme yaparım?

Kredi kartı, banka kartı veya banka havalesi kullanarak güvenli (KVK) çevrimiçi ödemeleri kabul ediyoruz. Detayla bilgi için tıklayın.

Ya bir işin ortasında fikrimi değiştirirsem?

Sorun değil! Değişiklikler olur. Projenizin başında veya ortasında olsun, yorumlarınızı ve revizyonlarınızı dahil etmekten mutluluk duyarız. Herhangi bir değişiklik projenizin nihai fiyatına eklenir veya satın aldığınız paketin değeri kadar revizyon hakkınız bulunur. Fiyatlarımız hakkında daha fazla bilgi için - Fiyat Rehberi

Final logo dosyalarımı nasıl teslim ediyorsunuz?

Final logo dosyaları çeşitli yollarla teslim edilebilir. Dosyalar size e-postayla gönderilebilir veya indirmeniz için tercihe göre Dropbox, Google Drive, WeTransfer vb. Websitelerine yüklenerek teslim edilir.

Bana ölçeklenebilir vektör dosyaları sağlar mısınız?

Evet, her logo tasarımında standart olarak size tam bir ölçeklenebilir EPS vektör dosyası seti sunuyoruz.

Ya logomu beğenmezsem?

Bize ilk özette çok net bir yön verdiğiniz sürece, doğru yönde birkaç tasarımımız olmalı. Saat başına ücret aldığımızı unutmayın. Daha fazla bilgi için Fiyat Rehberimize bakmanı tavsiye ederiz.

Camera Ready Artwork nedir?

Baskı işlemi için uygun şekilde hazırlanmış ve yazıcıya gönderilmeye hazır Artwork. Geleneksel baskı öncesi, tüm öğelerin yerinde olduğu panolardan veya elementlerden oluşuyordu. Bugün, lazer veya mürekkep püskürtmeli çıktılar Camera Ready Artwork olarak hizmet edebilir, ancak çoğu durumda, birçok yazıcı artık dijital dosyaları upload, e-posta, FTP, Memory Stick veya CD yoluyla kabul edebilir. Fiziksel bir çıktı gönderme kavramı daha az yaygın hale geliyor.

Accordion title

Ac non ac hac ullamcorper rhoncus velit maecenas convallis torquent elit accumsan eu est pulvinar pretium congue a vestibulum suspendisse scelerisque condimentum parturient quam.Aliquet faucibus condimentum amet nam a nascetur suspendisse habitant a mollis senectus suscipit a vestibulum primis molestie parturient aptent nisi aenean.A scelerisque quam consectetur condimentum risus lobortis cum dignissim mi fusce primis rhoncus a rhoncus bibendum parturient condimentum odio a justo a et mollis pulvinar venenatis metus sodales elementum.Parturient ullamcorper natoque mi sagittis a nibh nisi a suspendisse a.

Accordion title

Ac non ac hac ullamcorper rhoncus velit maecenas convallis torquent elit accumsan eu est pulvinar pretium congue a vestibulum suspendisse scelerisque condimentum parturient quam.Aliquet faucibus condimentum amet nam a nascetur suspendisse habitant a mollis senectus suscipit a vestibulum primis molestie parturient aptent nisi aenean.A scelerisque quam consectetur condimentum risus lobortis cum dignissim mi fusce primis rhoncus a rhoncus bibendum parturient condimentum odio a justo a et mollis pulvinar venenatis metus sodales elementum.Parturient ullamcorper natoque mi sagittis a nibh nisi a suspendisse a.